Hamilelere Rahat Uyku Önerileri

Hamile kadınların uyuma zorluğu çektiği ve yatarken rahatsız olduğu düşüncesiyle Amerikan Hamilelik Kurumu, hamile kadınların daha rahat uyuması için bir araştırma yaptı.

Yapılan araştırma sonucunda hamile kadınlara yan yatmaları, özellikle de sol taraflarına yatmaları ve dizlerini katlayıp arasına yastık yerleştirmeleri önerilirken, destek amacıyla karın bölgesinin altına yastık yerleştirmenin de hamile kadınların rahatlığı için önemli olduğu belirtildi. Hamilelik döneminde mide

yanması sorunu yaşayanların ise, vücudun üst kısmına yastık dayamaları gerektiğine dikkat çekildi.

Araştırmacılar ayrıca, nefes zorluğu çeken hamile kadınlara yan yatmalarını önerirken, sırt üstü ve yüzüstü yatmaktan kesinlikle kaçınmaları gerektiğini vurguladı.

Hit : 2611 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp