Take a fresh look at your lifestyle.

Çene Estetiği Neden Tercih Ediliyor?

0

Çene estetiği daha genç bir görünüm sağlamak için, yüzde orantılı bir görünüm ve çene yapısındaki doğuştan gelen sorunların düzeltilmesi için uygulanır. Çene de burun gibi yüzün orta hattında bulunan, simetriyi ve yüzün harmonisini (uyumu)oluşturan önemli yapılardan biridir. Orta hatta olduğu için yüzün yapılarının birbirleri ile uyumlu görünmesinde önemli bir yeri vardır. Küçük bir çene yüzünüzü olduğundan büyük ya da uzun gösterebileceği gibi tam tersi de mümkündür.

Eğri duran bir çene tüm yüzün eğri gibi durmasına neden olabilir. Erkeklerde ve kadınlarda çene için ideal bir büyüklük-oran tarif edilmiştir. Erkeklerde biraz daha belirgin bir çenenin varlığı erkeksi görünüme katkıda bulunmakta bu nedenle de talep edilmektedir.

Çenemdeki sorunu nasıl fark ederim?

Güldüğünüz zaman üst dişleriniz ya da diş etleriniz çok görünüyorsa üst çeneniz çok uzun oluyorsa, ağzınızı kapattığınızda üst ve alt dişleriniz aynı hizada kapanmıyorsa, aralarında mesafe varsa çene kusurları olabilir. Alt çenenizin en ön noktası yandan bakıldığında dudaklarınızdan çok geride ya da ilerideyse alt çenenizde problem olabilir.

Bu durum genellikle hastaların ya da yakınlarının kolaylıkla fark edemediği, profesyonel bir tecrübe gerektiren bir husustur. Estetik çene ameliyatı yaptığım birçok hastam ameliyat öncesindeki görüşmemize kadar böyle bir sorunları olduğunun farkında değillerdi. Ameliyat öncesi görüşmemizde çektiğimiz fotoğraflar ve bunlar üzerinde yaptığımız analizler bize oldukça yardımcı olmaktadır.

Çene estetiği nasıl yapılır?

Çene ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılır. Çene estetiği süreleri yapılacak operasyonun tek ya da çift çene olmasına bağlı olarak 1,5 saat ile 3 arasında değişim göstermektedir.

Hastanın ihtiyacına uygun ölçülerdeki çene implantı çene altından veya ağız içinden yapılan küçük bir kesiden girilerek çene kemiği üzerinde uygun yer ve planda hazırlanan kısma yerleştirilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ister misiniz? Hemen https://gurkankayabasoglu.com/ sitesini ziyaret edin.

Cevap Bırakın