Take a fresh look at your lifestyle.

Gebe Olduğunuzu Anlamanın Yolları

0

Sağlıklı çiftlerin her aylık döngüde% 20 civarında bir gebe kalma şansı vardır. Fakat sperm ve yumurtanın buluşabildiği birkaç gün içinde, en verimli olduğunuz zamandır.

Yumurtalıklardan  ayda bir yumurta çıkar ve 24 saat boyunca sarar. Sperm, beş ile yedi gün boyunca takılabilir, bu da  hamile kaldığınızda altı günlük bir pencere bırakır.  Doğru zamanı bulmanızı sağlayacak beş doğal vücut işareti;

Bir yumurtlama takvimi kullanın
Vücudunuzu ve aylık döngüsünü anlamaya başlamanıza yardımcı olacak, düzenli bir 28-gün döngünüz varsa, sonraki periyodunuzun başlamasını beklediğiniz tarihten geriye 14 gün sayın. Bu günün yakınındaki günlerde –yani 12, 14 ve 16’ncı günler (her gün cinsel ilişkiye girmek erkeğin sperm sayısını düşürecektir)- cinsel ilişkiye girmek üzere plan yapın. Ancak kadınların yaklaşık yarısının düzensiz dönemleri vardır, bu da bunu tahmin etmeyi zorlaştırabilir, bu yüzden birkaç ay boyunca kayıt yaptırmak veya yumurtlama hesaplayıcısı kullanmak ve vücudunuzun gebe kalmaya hazır olduğu günleri hesaplamak için internet üzerinden edinebileceğiniz bir yumurtlama sayacı kullanmak aramak iyi bir fikirdir .

Yumurtlamayı Vücut Isısı ile Takip Etmek
Yumurtladığınızda vücut ısısı hafif yükselir. Ovulasyonu kesin bir şekilde doğru bir şekilde saptamayan bir yöntem olsada takip etmek için yardımcı olabilir.

Hüner, sıcaklığınız yükseldikçe üst üste üç gün tespit etmektir. Bu size daha önce yumurtladığınızı söyler, bu nedenle önümüzdeki aylarda verimli pencereyi tahmin etmenize yardımcı olacak bir model oluşturmak için birkaç ay boyunca yapmanız gerekecek.

Servikal mukus
Bir bebeği denemeye başlamadan önce, muhtemelen vajinal akıntınızdaki aylık değişikliklere hiç dikkat etmediniz.

Fakat bu aslında vücudunuzun gebe kalmaya hazır olduğu için çok önemli bir işarettir. Vajinal akıntınız açık ve kaygan hale geldikten sonra, ovulasyona yaklaştıkça hacimsel ve şiddetli bir şekilde arttıktan sonra bulutlu ve oldukça kalın veya hatta varolmayan bir şekilde değişir.

Aradığın şey çiğ yumurta beyazı gibi birazcık olan mukus.

Daha sulu hale gelir ve parmağınızla parmağınızın arasına koyarsanız ve çekip çıkarırsanız, ipeksi bir görünüme sahiptir.

Bu bol sulu sulu mukus, spermin rahim ağzından bekleyen yumurtanın içine sıçramasını kolaylaştırmaktır. Sildiğiniz sırada, tuvalet rulosuna dikkat ederek değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Ağrı
Bazı kadınlar da göğsünde hassasiyet ve ağrılara neden olurlar.

Artan cinsel istek
Bir anda aniden mı hissediyorsun? Vücudunuzun yatak odasına gitme zamanını anlatma yolu olabilir.

Bir kadının cinsel tahrikinin yumurtlamanın etrafında zirvede olduğuna dair bir işarettir.

Uzmanların hepsinin hemfikir olduğu bir şey, kadının zevk almasını sağlamaktır ve ruh halini etkileyen stresten uzak durmaktır.

Cevap Bırakın