Kulak Enfeksiyonu Deyip Geçmeyin

Kreş, anaokulu ve ilköğretim çağı çocuklarında en sık görülen hastalıklar, genellikle kulak, burun, boğaz yollarıyla bağlantılı oluyor. Üst solunum yolları enfeksiyonlarının kolayca bulaşması ve sık sık tekrarlamaları okul döneminde başlayan ve bazen erişkin hayatta da yıllarca sürebilecek kulak burun boğaz (KBB) hastalıklarına yol açabiliyor.

Devamı


Siyah Çikolata Tansiyon Düşmanı!

Köln Üniversitesi Hastanesi'nde yapylan bir çalışmanın sonucuna göre, günde 30 kalori kadar siyah çikolata yemek yüksek tansiyonu düşürebiliyor. Araştyrmacıların tavsiye ettiği siyah bitter çikolata, yüzde 70'ten fazla kakao ihtiva ediyor.

Devamı


Diş Eti Hastalığı Erken Doğuma Yol Açabilir

Yapılan araştırmalara göre diş eti hastalığının erken doğuma yol açtığı düşünülmektedir. Ağız içinde diş etlerinde hastalığa yol açan bakterilere bağlı olarak gelişen enfeksiyona karşı vücudun hormon dengesinin bozulması erken doğumun sebepleri arasında gösterilmektedir.

Devamı


Geç anne olmak isteyenlere olanak

İki kliniğin uygulamaya hazırlandığı yöntemde, anne olmayı ertelemek isteyen kadının yumurtalıklarından alınan doku örnekleri, bir tür doku bankasında dondurularak saklanacak. Kadının anne olmaya karar verdiği yıllardaysa bu dokulardan laboratuvar ortamında yumurta elde edilmesi mümkün olacak

Devamı


Gebelikte diyabet tedavisi obez olmayı önlüyor

Hamilelik süresinde şeker hastalığına yakalanan kadınlar tedavi görmezlerse, çocuklarının obezite riski artıyor.Kaiser Permanente’de yapılan araştırmada 1995 ile 2000 yılı arasında doğum yapan, 9 bin 439 gestasyonal diyabet hastalığı olan annelerin çocukları izlendi.

DevamıSayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp