Ramazan`da Ağız Kokusuna Yenilmeyin

Medical Park Bursa Hastanesi Diş Hekimi Murat Önen, Ramazan'da ağız kokusundan şikayeti olanların, öncelikle kötü ağız kokusuna nelerin sebep olduğunu bilmesi ve sebebi ortadan kaldıracak önlemler alması gerektiğini söyledi. Kötü ağız kokusuna yol açan sebepleri lokal ve sistemik faktörler olarak ikiye ayıran Önen, şunları kaydetti

Devamı


Gribe Ömür Boyu Son

İngiliz bilim adamları, gribin her türünden ömür boyu koruyan aşı geliştirmek için çalışıyorlar. Bir yıla kadar hazır olması beklenen "FLU-v" adlı aşı, iki kez yapıldıktan sonra bir daha ömür boyu kuş gribi dahil, tüm grip türlerine karşı etkili olacak

Devamı


Uykusuzluk Bebeklikte Başlıyor

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Aksu, insomni (uykusuzluk) hastalarının bazılarında, uyanıklığı sağlayan merkezlerin, hormonların bebeklikten itibaren daha aktif durumda bulunduğunu söyledi.

Devamı


Bebek Gülümsemesi Anneleri Uyuşturuyor

ABD’li bilimadamları, bebek gülümsemesinin annelerde uyuşturucu etkisi yaptığını ortaya çıkardı.ABD’deki Baylor Tıp Fakültesinde görevli bilim adamı Lane Strathearn başkanlığındaki ekip, bebek gülümsemesinin beynin ödül merkezini harekete geçirerek, annelerde uyuşturucu etkisi yaptığını ortaya çıkardı.

Devamı


Kulak Enfeksiyonu Geçirmişse Emzik Vermeyin

Hollanda’da yapılan bir araştırma, emzik kullanan bebeklerde orta kulak enfeksiyonu riskinin arttığını gösterdi. Uzmanlar, daha önce enfeksiyon geçirmiş bebeklere emzik verilmemesini tavsiye ediyor.4 yaşın altında 500 Hollandalı çocuğun incelendiği 5 yıllık araştırma, bebeklerde kulak enfeksiyonu ile emzik kullanımı arasında bağlantı bulunduğunu ortaya koydu.

Devamı


Doğum Aralığı İki Yıldan Az Olmamalı

Türkiye’de doğuma bağlı sebeplerle her gün bir kadın hayatını kaybediyor. Üçten fazla gebeliklerde, bebek ölüm hızı da 3 buçuk kat artıyor. “Aile Planlaması Hayat Kurtarır” sloganı ile yola çıkan Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’na göre, doğum aralığı iki yıldan az olmamalı.

Devamı


Hamilelere Güvenli Seyahat Önerileri

Anne adaylarynyn, tatile gitmeden önce doktor kontrolünden geçmesi, bu konuda hekimini bilgilendirmesi, çok sycak ya da çok so?uk bölgeleri tercih etmemeleri ve mutlaka tybbi dosyanyn fotokopisini yanyna almasy öneriliyor.

Devamı


Rahat Doğumun Yolu Egzersizden Geçiyor

Doğru egzersizin, kişinin isteyerek ve severek benimsediği ve yaptığı, yaparken mutlu olduğu hareketler olduğunu kaydeden Prof. Dr. Erdal Zorba, “Ama her şeyin olduğu gibi egzersizin de azının faydasız, çoğunun da zararlı olduğu unutulmamalı” dedi.

Devamı


Dünyanın Tüm Kadınlarına “Gebelik Bildirgesi”

“Önce Kadınlar ve Çocuklar” adlı bildirge, BM genel kurulu başkanına sunuldu. Bildirgede kadınların güçlendirilmesi, çocuk ölüm oranlarının azaltılması ve anne sağlığının iyileştirilmesine yönelik maddeler bulunuyor.

Devamı


Doğum Sonrası İçin Öneriler

En büyük yanlış, annenin emzirmeyi kısa sürdürmesidir vücudunun daha fazla deforme olacağını ve kilo alacağını düşündüğü için emzirmeyi erken keserler oysaki hormonlar tamamen bu süreç için programlanmıştır, bir diğer yanlış da az önce belirttiğim gibi yüksek şeker içeriği olan gıdaların süt yapacağına inanılmasıdır.

DevamıSayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp