Aşkta Yanlış Seçimin Nedeni Doğum Kontrol Hapı

İngiltere’de yapılan bir araştırma, doğum kontrol hapının kadınların eş seçimini etkileyebileceğini ortaya koydu. Buna göre kadınlar hap yüzünden genetik yapısı uyumsuz eş seçebiliyor.

Devamı


Her Yıl 2 Bin 500 Çocuk ev Kazası Kurbanı

Türkiye’de her yıl 2 bin 500 çocuğun ev kazaları nedeniyle hayatını kaybettiği, evde yapılacak bilinçli bir düzenleme ve alınacak basit önlemlerle kaza riskini minimuma indirmenin mümkün olduğunu vurgulandı.

Devamı


Anne Sütü, Bebeği meme Kanserinden Koruyor

Anne sütü bir bebek için vazgeçilmez bir besin kaynağı. Bebeğe sağladığı sayısız yarar var. Anne sütünün bebeklerin sağlığı üzerindeki etkisi üzerine yapılan araştırmalar, her geçen gün yeni bir faydayı ortaya çıkarıyor.

Devamı


Bebek Emzirmenin İncelikleri

Bebek emzirmenin yararlarını zaten bilinmektedir. Anne sütü, bebeğinizin, ihtiyacı olan besinleri dengeli olarak alabilmesini sağlar ve bağışıklık sistemini geliştirir. Bebek emzirmek, kilo vermenize de yardımcı olur.

Devamı


Prematüre Doğanlar Daha Nazlı Oluyor

Norveçli bilim adamları, 22-27 hafta arasında doğan bebeklerin hastalanarak ölme riskinin, normal bebeklere oranla 5 kat fazla olduğunu saptadı.Norveç’te yapılan araştırmada, vaktinden önce dünyaya gelenlerin çocukken ölme riskinin daha fazla olduğu, yetişkinliklerinde de üreme ihtimallerinin daha düşük olduğu belirlendi.

Devamı


Sperm Hasarı Babadan Oğula Ve Toruna Geçiyor

Rus bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, alkol ve sigara tüketimi sperm hücrelerinin DNA’sında değişim yaratıyor. Sperm hasarı babadan oğula geçiyor ve dört kuşak devam ediyor.Çalışmada, ortaya çıkan sperm hasarının hayvanlarda 4 kuşakta da korunduğu ortaya konuldu.

Devamı


Erkeklerde De Gebelik Belirtileri Olabilir

Anne adaylarının hamilelik süresince mide bulantısı, baş ağrısı, aşermesi sıradan bir durumken baba adayları da bu sıkıntılardan muzdarip olabiliyor.Tıptaki adıyla ‘Couvade Sendromu’ baba adaylarının hamilelik belirtilerini anne adaylarıyla birlikte göstermesine yol açıyor.

Devamı


Kanserli Kadınlara Bebek Sahibi Olma Fırsatı

Genç ve kanser hastası kadınların bebek sahibi olmalarına yardımcı olabilecek bir teknik geliştirildi. İngiltere’nin Edinburgh kentindeki araştırmacılar, yaptıkları deneylerde laboratuar ortamında insan yumurtası geliştirebilmeyi başardılar.

Devamı


Diyet, Kadınlarda Kalp Krizi Riskini Azaltıyor

Araştırmacıların 25 yıl boyunca 88 bin sağlıklı kadın üzerinde yaptıkları araştırmada, gıda seçimiyle kalp krizi ve inme arasındaki ilişki incelendiğinde, sağlıkları en iyi durumda olanların, hekimlerin yüksek tansiyonun düşürülmesi için önerdiği yemek alışkanlıklarına uyanlar olduğu görüldü.

Devamı


Yüksek Enerjili Beslenen Kadınların Oğlu Oluyor

İngiliz araştırmacılar, enerji bakımından zengin besinler alan kadınların erkek çocuk doğurma olasılığı daha yüksek olduğunu açıkladı. İngiltere’deki Exeter Üniversitesi’nden Fiona Mathews ve ekibi, annenin beslenme şekli ve bebeğin cinsiyeti arasındaki ilişkiyi araştırdı.

DevamıSayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp