Annelere Çocuklarıyla İletişim Rehberi

Acıbadem Sağlık Grubu Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nden Psikolog Ayşegül Topçu Aydın ve International Hospital’dan Psikolog Ferahim Yeşilyurt, anneler ve kızları, anneler ve oğulları arasındaki iletişim sorunlarını ve çözüm yollarını anlattı.

Devamı


Sağlıklı Annelik İçin Gerekli Kontroller

Anneler çoğu zaman kendi sağlığını ailesinin ihtiyaçlarının arkasında tutar. Çocuklarının ve eşinin sağlığı her zaman kendi sağlığından önce gelir. Ancak bir anne çocuklarının geleceği için, öncelikle kendi sağlığını güvence altına almalıdır. Düzenli sağlık kontrolleriyle hastalıklardan korunmalıdır ki; çocuklarına sağlıklı bir anne olabilsin.

Devamı


Hamilelikte Bulantı ve Kusmalar Kabusunuz Olmasın

Gebelerin yaklaşık yüzde 80'inde görülen bulantı ve kusma şikayetleri genellikle ilk adet gecikmesinin birkaç gün sonrasında başlar ve giderek artarak 8. gebelik haftasında dayanılması en zor günlere ulaşır. Daha sonra yavaşça azalan bulantı ve kusmalar 14. gebelik haftası civarında ise sona erer.

Devamı


Hamilelikte Yapılan Egzersiz Bebeğe De Yarıyor

ABD’de yapılan bir araştırma, hamilelikte yapılan egzersizlerin, anneye olduğu kadar bebeğe de yararlı olduğunu ortaya koydu.Kansas City Üniversitesi’nden Dr. Linda E. May ve ekibi tarafından yapılan çalışmanın sonuçları, “Deneysel Biyoloji 2008 Konferansı” kapsamında yapılan, 121. “Amerikan Fizyoloji Toplumu” yıllık toplantısında açıklandı.

Devamı


Türk Çocukları 30 Yıl Önceye Göre Daha Uzun

İstanbul’da yapılan bilimsel bir çalışmada Türk çocuklarının vücut ağırlığı, boy uzunluğu, baş çevresi ve vücut kitle indeksi referans değerleri belirlendi; çocukların 30 yıl önceki yerel değerlere göre daha uzun boylu oldukları ortaya çıktı.

Devamı


Çocuklarda Bahar Hastalıklarına Dikkat

Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü Dr. Ayla Kamburoğlu Yüksel, bahar ayların yaklaşmasıya birlikte artan üst solunum yolu hastalıklardan çoçuklarınızın korunması için yapılması gerekenlere dikkat çekti.Bahar aylarının gelmesi ile birlikte ısı ve nem değişiklikleri gözlenir. Bu dönemde en sık çeşitli virüslerin neden olduğu üst solunum yolu enfeksiyonları görülür.

Devamı


Ters Doğum Da Kalıtsal

Ters doğan kadın ve erkeklerin ilk çocuklarının ters doğma olasılığının normal doğanlara göre iki kat fazla olabileceği belirtildi.Norveç’teki Bergen Üniversitesinden Doktor Tone Irene Nordtveit ve ekibi, 232 bin 704 anne-çocuğu ve 154 bin 851 baba-çocuğu inceledi.

Devamı


Korunmanın En Etkili Yolu Aşılama

Aşılama sayesinde su çiçeğinin tüm dünyadan silindiğini, çocuk felcinin ortadan kalmak üzere olduğunu ve kızamığın Amerika kıtasından silindiğini belirten Vesikari, aşıların özellikle bugünün sanayileşmiş dünyasının en büyük toplum sağlığı başarısı olduğunu vurguladı.

Devamı


Geniz Eti, Bademcikten Tehlikeli...

Geniz eti, uykuda solunum durmaları, kulak iltihapları, çocuk sinüzitleri, yüz ve diş gelişme bozuklukları gibi hastalıklara neden olabiliyor.Aileler tarafından çok iyi bilinmeyen geniz eti büyümesi, çocuklarda yaygın bilinen bademcikten daha ciddi sorunlara yol açabiliyor.

Devamı


Gebelerde Dengenin Sırrı Çözüldü...

Bilim adamları, kadınların dengelerini kaybetmeden ve düşmeden hamileliklerini nasıl sürdürebildiklerine açıklama getirdiler. Gebelerdeki dengenin sırrı; omurgaların alt kısımları ve kalçadaki bir eklemde saklı.

DevamıSayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp