Hava Kirliliği Erken Doğum Riskini Artırıyor

ABD’de yapılan bir araştırma, büyük oranda motorlu araçların neden olduğu hava kirliliğinin, gebe kadınlarda erken doğum riskini artırdığını ortaya koydu.

Devamı


Hamilelik Çatlaklarını Önlemek Mümkün

Araştırmalar, anne adaylarının % 66’sının, ciltteki gerilme nedeniyle oluşan izlerden rahatsızlık duyduklarını göstermektedir. Bu nedenle, özellikle bu vakalarda kullanıma uygun, özel bir nemlendiricinin kullanılması büyük önem taşır.

Devamı


Mamaya Tuz Katmayın

Erciyes Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yalçın Tekol, anne sütünden 3 kat fazla tuz içeren mamalarla beslenen bebeklerin tansiyonlarının normalden daha yüksek olarak ölçüldüğünü söyledi.

Devamı


Bel Sağlığınız İçin 100 Tavsiye

Günlük hayatta durup düşünmeden yaptığınız birçok hareketin aslında bel sağlığınızı tehdit ettiğini biliyor musunuz? Uzmanlar, bel sağlığını korumak isteyen ya da fıtık veya başka bir sebebe bağlı bel rahatsızlığı bulunan herkesin günlük yaşamda dikkat etmesi gerekenleri sıralıyor.

Devamı


Menopoza girmeden kemik yapısını güçlendirin

Kadınların menopoz sonrası dönemi rahat geçirebilmesi için süt içmesi, bol sebze tüketmesi, güneş ışınlarından yararlanması, fazla kilodan kaçınması, un, şeker ve tuzdan uzak durması ve egzersiz yapması öneriliyor. Ayrıca, 40 yaşından sonra da kalsiyum desteği alınması gerekiyor.

Devamı


Kadın Vücudu Besinlerden Ne İster?

Kadın vücudu besinlerden ne ister?Kadın bedeni, tükettiği besinlerden bazı şeyleri çok bazılarını daha az ister. Bir kadın bedeninin sağlığını sürdürebilmesi için besin öğelerine ihtiyacı vardır. Kadınlık süreci boyunca bazı ihtiyaçları farklılık gösterse de, kadın beslenmesinin temel çizgileri aslında çokta değişmez.

Devamı


Sigaraya Büyük Yasaklar Yolda

Tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının sağlık, ekonomik ve sosyal açıdan zararlı etkileri konusunda halkın eğitilmesi, bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi çalışması yürütülecek. Bu kapsamda 2018 yılı sonuna kadar toplumun yüzde 95’inde tütün ve tütün ürünlerinin kullanımına karşı tutum oluşturulması hedefleniyor.

Devamı


Kabızlığı Yenen Müthiş Karışım

Kabızlık günümüz insanında her 5 kişiden ikisinde var olan bir rahatsızlık. Stres ve yanlış beslenme temel sebeplerinden biri. Önlemenin yöntemleri aslında çok da zor değil.

Devamı


Çocuğun Sırt Çantası Kaç Kilo Olmalı?

Ailelerin okul çantası alımında gereken özeni göstermemesi ve çantada taşınan aşırı ağırlık öğrencilerin kalıcı bel ağrısı yaşamalarına sebep olabiliyor. Viyana'daki Çocuk ve Gençlik Ortopedi Kliniği Doktoru Renata Suda, taşınan çanta ve malzemenin ağırlığının bir öğrencinin ağırlığının onda birini geçmeyecek şekilde olması gerektiğini kaydetti.

Devamı


Sezaryen Mi Normal Doğum Mu?

Tüm dünyada sezaryen oranlarının artması, ''Normal mi yoksa sezaryen doğum mu?'' sorusunun son yıllarda en çok tartışılan konuların başında yer almasına neden oluyor.

DevamıSayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp