Karpuz Binbir Derde Deva

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuzun sayısız faydası var. Karpuz, bol miktarda C vitamini ve antioksidan özelliği ile çeşitli kanser türlerine karşı etkili oluyor.

Devamı


Ben Deyip Geçmeyin!

Benler derinin rengini veren melanin maddesini yapan hücrelerden olusurlar. Benler sayilari kalitsal olarak belirlenir, çocuklukta çikmaya baslar ve ergenlik döneminde renkleri koyulasip çaplari büyür. Benlerin bir kismi dogumsal olabilir. Ancak sonradan ortaya çikanlarda özellikle genetik yapiya ek olarak ultraviyolenin, yani günesin etkisi çok büyük.

Devamı


Kanser

Kanser vücut hücrelerinin kontrolsüz bir şekide üremeleri ile meydana gelen bir hastalıktır. Hücreler henüz tam bilinmeyen bir nedenle, kontrolsüz olarak bölünmeye başlarlar. Bu yüzden bedende hızlı hücre çoğalmasından oluşan kötü urlar oluşur ve bunlara kanser denir.

Devamı


Çocuk Sağlığı

Çocuklarda normal büyüme ve gelişmenin izlenmesi, normalden sapmaların tespiti yoluyla hastalıkların belirlenmesi ve önlenmesi için gereklidir. Sağlıklı çocuk takibinde düzenli olarak boy, ağırlık ve baş çevresi ölçümleri yapılmalıdır.

Devamı


Zayıf Hamilelik Sağlıklı Mı?

Sürekli zayıf görmeye alışık olduğumuz göz önündeki insanların başlattıkları "zayıf hamilelik" konusu kafaları karıştırmış durumda. "Hamilelik boyunca ne kadar kilo almak normal, fazlası ve azının ne gibi tehlikeleri var?" sorularını Op. Dr. Oktay Özçörekçi ile konuştuk.

Devamı


Yeni Doğan Bebeklerde Depresyon

ESKİŞEHİR Devlet Hastanesi’nde görevli psikiyatri uzmanı Dr. Gönül Aydoğan, terk edilen ve anneleri tarafından yeteri kadar ilgi gösterilmeyen yeni doğan bebeklerde de depresyon görüldüğünü söyledi.

Devamı


Doğum Sonrasında 15 Önemli Soru

Nihayet hayatınızdaki bu en önemli olaylardan biri gerçekleşti. Aylar süren heyecanlı bir bekleyişin ardından bebeğiniz kucağınızda. Şimdi mutluluğun yanı sıra aklınızı kurcalayan ve cevaplanması gereken birkaç önemli soru var.

Devamı


Tiroid Hastalığı Kadınlarda 5 Kat Daha Fazla

Tiroid hastalığının görülme sıklığının, erkeklere oranla kadınlarda 5 kat daha fazla olduğunu belirten Dr. Tahir Haytoğlu; yaş, ailede görülen tiroid hastalığı hikâyesi, gebelik ve doğum ile bazı hastalıkların yüksek risk faktörü oluşturduğuna dikkat çekiyor.

Devamı


Akraba Evliliği Özürlü Çocuk Doğma Riskini Artırıyor.

Ülkemizde her beş evlilikten birini oluşturan akraba evliliklerinde özürlü çocuk doğma riskinin yüksek olduğunu belirten Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Genetik Uzmanı Dr. Ceyhan Sayar, "Genetik danışmanlık hizmetiyle çiftlerin soy ağacı çıkarılıyor ve oluşabilecek risklere karşı aileler bilgilendiriliyor" diyor.

Devamı


4 Boyutlu Ultrasonla Bebeğinizi Daha Net Görün

4 boyutlu ultrason sayesinde henüz anne karnındayken bebeğin kaşlarını çatması, gülmesi, esnemesi, parmak emmesi gibi hareketleri anlık ve hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

DevamıSayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp