Meme Başı Çatlaklarına Dikkat!

Annelerin meme problemleri yüzünden bebeklerini emzirememesinin, bebeklerin Anne Sütü aldıkları dönemi kısalttığı, bu nedenle meme başı çatlaklarının henüz oluşmadan engellenmesi gerektiği bildirildi. Bebek sahibi olan anne, bebeğine herşeyin en iyisini, en doğrusunu vermek ister. Bir annenin bebeğine verebileceği en değerli şey ise anne sütüdür.

Devamı


Diyet Yapmadan Zayıflayın

Yemeklerden sonra sade kahve içmek, soğuk su tüketmek ya da ev işlerini ayakta yapmak gibi basit önerilerle diyet yapmadan da zayıflayabilirsiniz.

Devamı


Yatmadan Önce TV İzlemeyin

Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre; yatmadan önce bilgisayar ve televizyon karşısında fazla vakit geçirenler, bunu yapmayanlarla aynı uzunlukta uyusalar bile kendilerini daha yorgun ve daha az uyumuş hissediyor.

Devamı


Grip Kalp Krizini Tetikliyor

“Kalp krizi, koroner damarlarda gelişen plakların yırtılmasıyla damarın tıkanması sonucu ortaya çıkar. Grip virüsünün damarı tıkayan bu plakları direkt etkileyerek plağın yırtılmasına neden olabileceği gösterilmiştir. Gribe bağlı ortaya çıkan şikayetler de kalbin iş yükünü artyrıyor”

Devamı


Kış Hastalıklarına Hazırlık Rehberi

Umalım ki yağışı bol ama grip, nezle, sinüzit ve zatürreesi az bir kış geçirelim! Eskiden kış hazırlığı denince odun, kömür alıp, sobaları kurmak veya kalorifer tesisatını gözden geçirmek akla gelirdi. Palto, kazak, hırka ihtiyaçları belirlenir, ayakkabıların yerine botlar hatta potinler giyilirdi.

Devamı


Anne Adaylarına Öneriler

Anne adayları ilaç kullanımı konusunda dikkatli olmanız gerektiğini akıllarından çıkarmamalılar. Doktor kontrolü dışında kullanılan ilaç kullanılması bebekte çeşitli organların yapılarındaki ya da fonksiyonlarındaki anormallikler, büyümenin gecikmesi veya davranışsal bozukluklar gibi çeşitli anomalilere yol açabilir.

Devamı


Çocukları Kış Hastalıklarından Korumak Elinizde

Okullar açıldı, çocukların bir kısmı bu yıl ilk kez okulla tanıştı, bir kısmı ise daha kıdemli. Okullar başlayınca anne babaları bir telaş alır. “Ya çocuğum hastalanırsa...” Gerçekten de, okul yılları çocukların en sık sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldıkları dönemdir.

Devamı


Zeki çocuk için balık

OMÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Küçüködük, beslenme ile beyin gelişimi arasında yakından ilişki olduğunu söyledi.

Devamı


Çocuklar Yeterince Süt Tüketmiyor

İlköğretim çağındaki çocukların yüzde 47'sinin her gün süt tüketmediği, süt içmeyen çocukların yüzde 25'inin evinde süt bulunmadığı, yüzde 22'sinin ise sütü sevmediği belirlendi.

Devamı


Bebeğiniz Çok Mu Ağlıyor?

Ailelerin, çocuklarıyla ilgili en fazla yakındıkları sorunların başında gelen "ağlamanın", herhangi bir biyolojik rahatsızlık değil, sevgisizlikten de kaynaklanabileceği bildirildi.

DevamıSayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 


Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp